Sajtóhírek

Pályázatot nyert a Mobilitás és Multimédia Klaszter

Budapest, 2008. március 27. 16:45

A Mobilitás és Multimédia Klaszter készítheti el az infokommunikációs iparág kutatás-fejlesztési lehetőségeit befolyásoló középtávú Stratégiai Kutatási Tervet és Megvalósíthatósági Tanulmányt.

Az InnoHost Kutatás-Fejlesztési Alapítvány a Mobilitás és Multimédia Klaszter alapító 30 tagjának nevében sikeresen pályázott a Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) által kiírt „Nemzeti Technológiai Platformok támogatása” című programra. Az NKTH támogatásban részesítette a klaszter tagok által alapítandó „Mobilitás és Multimédia Nemzeti Technológiai Platform” kezdeményezést, amelynek keretében a tagok elkészíthetik az infokommunikációs iparág kutatás-fejlesztési lehetőségeit befolyásoló középtávú Stratégiai Kutatási Tervet és Megvalósíthatósági Tanulmányt.

A Mobilitás és Multimédia Nemzeti Technológiai Platform feladata iparági Stratégiai Kutatási Terv, valamint Megvalósíthatósági Tanulmány elkészítése, amelyeken keresztül a Platform stratégiai iránymutatást adhat az állam számára azon perspektivikus kutatás-fejlesztési területekről, amelyek kiugrási lehetőséget jelenthetnek Magyarország számára.

Az előbbiek mellett a Mobilitás és Multimédia Nemzeti Technológiai Platform küldetésének tekinti, hogy pro-aktívan képviselje Magyarországot az Európai Nemzeti Technológiai Platformok munkájában. „Az Európai Nemzeti Technológiai Platformok tevékenységében való aktív részvételt különösen fontosnak tartjuk, mert ezek azok az iparági tömörülések, amelyek az Európai Unió K+F+I támogatás-politikáját jelentősen befolyásolják, így szükséges, hogy ebben a folyamatban Magyarország még nagyobb súllyal vegyen részt”- nyilatkozta Pukler Gábor, a Klaszter elnöke, a Magyar Telekom Új Üzleti Területek és Üzletfejlesztési Üzletágának üzletfejlesztési igazgatója.

A Mobilitás és Technológiai Platform a Stratégiai Kutatási Terv elkészítése során elsősorban az alábbi kutatási célterületek középtávú lehetőségeit fogja megvizsgálni:

A vezetékes és vezeték nélküli hálózatok összekapcsolásának hatékonyságnövelése
Intelligens felhasználói interfészek és interakciók
Digitális médiarendszerek integrációs lehetőségei

  • A vezetékes és vezeték nélküli hálózatok összekapcsolásának hatékonyságnövelése

  • Intelligens felhasználói interfészek és interakciók

  • Digitális médiarendszerek integrációs lehetőségei

„A kihívás jelentős, ugyanakkor e Platformon keresztül az iparág és az állami szakértők hatékony összefogásával, valamint közös konstruktív munkánkkal lehetőségünk nyílik a hazai infokommunikációs iparág egy jelentős szeletének középtávú jövőjét kedvezően befolyásolni. Az iparági K+F+I összefogást katalizáló előkészítő munkálatokat a klaszter keretében 2008 elején megkezdtük és az eddigi sikerek alapján úgy véljük, hogy e Platformon keresztül tovább bővíthetjük lehetőségeinket és erősíthetjük küldetésünket”- említette Pukler Gábor.